Paranormal Kaynaklar & Parapsikoloji Platformu  

Geri git   Paranormal Kaynaklar & Parapsikoloji Platformu > Buda Jo Red Paranormal Kaynaklar Forum Sitesi > Ufoloji & Dünya Dışı Yaşam > UFO Kazaları

UFO Kazaları Geçmişten bugüne dek meydana gelen UFO kazaları, sebepleri ve sonuçları üzerine tartışma bölümü.

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler Stil
Alt 06-25-2016
budajored - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
budajored budajored isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Tecrübe Puanı: 10
budajored will become famous soon enough
Standart Tüm zamanların en büyük sırrı - Roswell

Tüm zamanların en büyük sırrı

1952 yılı 14 Temmuz akşamında ABD´nin doğu kıyısındaki Chesapeake Körfezi üzerinde bir DC-3 uçuyordu, pilot ve yardımcısı aniden ortaya çıkan sekiz yüzlü bir UFO ile karşılaştılar. Olayı rapor etmek için ertesi gün askeri yetkililere gittiler, konuşma sırasında bir subay önceki gece garip bir cismin enkazından söz etti. Yardımcı pilot William Fortenberry bir başka subaya gerçek olup, olmadığını sorunca, "Evet, doğru." cevabını aldı. O anda odaya giren Binbaşı John Sharpe, sinirli görünüyordu, pilot William Nash aynı soruyu sorunca, çok sert bir hayır cevabı aldı. İki pilot daha sonra bu olayı Life Dergisi´ne anlatacaklardı. 1974 yılında, CIA Özel Operasyonlar Daire Yöneticilerinden Victor Marchetti, "CİA ve Bilgi Kültürü" adlı bir kitap yayınladı. Marchetti ABD Hükümetinin dünya dışı canlılarla olan ilişkisini gizlediğini iddia ediyordu. Kesin kanıtları yoktu ama CIA´in en üst düzey yetkilileri arasında bu konunun sık sık konuşulduğuna birçok kez tanık olmuştu. En çarpıcısı ise, Ulusal Güvenlik Örgütü´nin çok uzun zamandan beri dünya dışından gelen elektronik zeki sinyalleri değerlendirdiği ve ilişki kurulduğu iddiasıydı. Ama tüm bu bilgiler "SÜPERSIR" olarak saklanmaktaydı, hatta ABD tarihinde böylesine kesin saklanan hiçbir sır mevcut değildi. Marchetti´nin iddialarını birçok UFO araştırmacısı sürdürdüyse de bir çözüme ulaşmayı başaramadılar. CIA ise yine gerekeni yaptı, hiç ses çıkarmadı. Daha önce sözü edilen Roswell Olayı öncelikli olmak üzere, yaşanan özellikle askeri kökenli olayların sayısal yüksekliği ve içerdiği tartışılmaz kanıtlar öylesine ortada durmaktadır. Hele Roswell´de olanlar, düşen bir UFO´nun parçalarının Roswell Kasabası halkının yarısı ve biri canlı üçü ölü dünyadışı canlının en azından 50 tanık tarafından görülmesi öylesine kesindir ki, diğer olaylara göz atmaya dahi gerek kalmayabilir. Roswell olayı, aşırı derecede fantastik ve inanılmazdır ama aynı düzeyde de belgelendirilmesi çok güçtür. Hava Kuvvetleri büyük bir sabırla, açıklamaları kitlemiş ve neredeyse birkaç yılda bir müphem açıklamalar yaparak zamana oynamıştır. Gizlilik ve örtbas etme en üst düzeydedir. Oysa, sayısı iki düzineyi bulan ciddi bir tanık ordusu, dünyadışı canlıları tarif etmektedirler.
Alt 06-28-2016
Askoa Askoa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Tecrübe Puanı: 0
Askoa will become famous soon enough

Cok ilginc keske orda olsaydim roswel olayini canli görmek isterdim.
Alt 06-28-2016
Ölücanlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ölücanlar Ölücanlar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Tecrübe Puanı: 378
Ölücanlar will become famous soon enough

Aynen katılıyorum ama bizim ülkemizde de artık bu olayları aratmayan haberler yayıliyor.
Alt 06-28-2016
Ölücanlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ölücanlar Ölücanlar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Tecrübe Puanı: 378
Ölücanlar will become famous soon enough

Alıntı:
Ölücanlar´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Aynen katılıyorum ama bizim ülkemizde de artık bu olayları aratmayan haberler yayıliyor.
Alt 06-28-2016
Gungor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gungor Gungor isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Tecrübe Puanı: 383
Gungor will become famous soon enough

Alıntı:
Ölücanlar´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Yavas yavaş oluyor. Sanki bu tur seylere bizleri yavas yavas alistiriyorlar

Seçenekler
Stil