Paranormal Kaynaklar & Parapsikoloji Platformu  

Geri git   Paranormal Kaynaklar & Parapsikoloji Platformu > Buda Jo Red Paranormal Kaynaklar Forum Sitesi > Parapsikoloji & Spiritüalizm > Paranormal Varlıklar

Paranormal Varlıklar Paranormal Varlık Videolari & Resimleri ve Hikayeleri, Paranormal Aktiviteler,Doğa Üstü Olaylar & Varlıklar , Parapsikoloji Hikayeleri & Olaylari,Yaşanmış Paranormal Olaylar

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler Stil
Alt 08-05-2017
Katzfiel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Katzfiel Katzfiel isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Tecrübe Puanı: 429
Katzfiel will become famous soon enough
Standart Mahşerin 4 Atlısı ve Anlamları

Mesih gelmeden hemen önceki yedi yıllık sürede Mesih Karşıtı yeryüzünde cirit atıp Tanrı’nın halkını avlarken, Kutsal Kitap Rab’bin göklerden büyük belalar yağdıracağını söyler. İsa Mesih’in kendisi bunun ayrıntılarını Vahiy bölümünde Havari Yuhanna aracılığıyla açıklıyor. Vahiy 5. bölümde ilk önce yedi kez mühürlenmiş bir tomardan sonra yedi borazan ve en sonunda yedi tastan söz eder. Bunların her biri farklı bir olayı simgeler ve bu olaylar genellikle büyük belalara yol açar.Tarif edilen belalar bir açıdan Tanrı’nın Musa aracılığıyla Mısır üzerine gönderdiği belaları andırır. Öyle belalar ki, Mısırlıların ilah diye tapındıkları putların nasıl da boş ve yararsız olduklarını ortaya serdi ve Firavun’un gurur duyup güvendiği her şeyi boşa çıkarttı. Böylece Rab yeryüzü üzerinde tek Rab olduğunu açıkça göstermiş ve halkını kurtarmıştır. Ancak dünya üzerine gelecek olan son belalar bunlardan kat ve kat daha korkunç ve kapsamlı olacaktır. İlerleyen ayetlerde tomarın mühürleri kırıldıkça dünyanın başına neler geleceğini okuyabiliyoruz:

v 1-4. MÜHÜR: Vahiy 6:1-8 – “Sonra Kuzu'nun[1] yedi mühürden birini açtığını gördüm. O anda dört yaratıktan birinin, gök gürültüsüne benzer bir sesle, "Gel!" dediğini işittim. Bakınca beyaz bir at gördüm. Binicisinin yayı vardı. Kendisine bir taç verildi ve galip gelen biri olarak zafer kazanmaya çıktı. Kuzu ikinci mührü açınca, ikinci yaratığın "Gel!" dediğini işittim. O zaman kızıl renkte başka bir at çıktı ortaya. Binicisine dünyadan barışı kaldırma yetkisi verildi. Bunun sonucu olarak insanlar birbirlerini boğazlayacaklar. Atlıya ayrıca büyük bir kılıç verildi. Kuzu üçüncü mührü açınca, üçüncü yaratığın "Gel!" dediğini işittim. Bakınca siyah bir at gördüm. Binicisinin elinde bir terazi vardı. Dört yaratığın ortasında sanki bir sesin şöyle dediğini işittim: "Bir ölçek buğday bir dinara, üç ölçek arpa bir dinara. Ama zeytinyağına, şaraba zarar verme!" Kuzu dördüncü mührü açınca, "Gel!" diyen dördüncü yaratığın sesini işittim. Bakınca soluk renkli bir at gördüm. Binicisinin adı Ölüm'dü. Ölüler diyarı onun ardınca geliyordu. Bunlara kılıçla, kıtlıkla, salgın hastalıkla, yeryüzünün yabanıl hayvanlarıyla ölüm saçmak için yeryüzünün dörtte biri üzerinde yetki verildi.”

İncil’in bu bölümde tarif ettiği atlılar, halk arasında “mahşerin dört atlısı” olarak bilinir; ancak insanlarımızın çoğu bunların ne anlama geldiği konusunda hiçbir fikre sahip değildir. Aslında burada sıralanan atlar ve binicileri son yedi yıllık zaman sürecinde Mesih Karşıtı’nın yapacakları ve bunun getireceği sonuçları özetler. En önemlisi şunu görebiliyoruz ki, yeryüzünde Mesih Karşıtı kendi egemenliğini kurmaya çalışırken, gerçekte Tanrı göklerden oyunu yönetecektir.

Ne anlam ifade ettiklerine öğrenmek için kırmızı isimlere tıklayın.

Ø [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

İlk başta beklenen durumdan Mesih Karşıtı’nın vaat ettiklerinin tam ters bir durumuna döndü. Huzur ve esenlik müjdelendi; ama korkunç savaşlar, kıtlıklar ve milyarların ölümü ile sonuçlanan olaylar baş gösterdi. Ölüm eli kolu sallaya sallaya gezecek yeryüzünün tümünde.

İlk dört mühür Mesih Karşıtı’nın yeryüzü sahnesine çıktıktan sonra yaşanacak genel sıkıntıları resmeder. Başta süt liman olan bir geleceğe yelken açılır; ama sonra dünya korkunç bir savaş, kıtlık ve ölüm girdabına yakalanır. Ama bu daha işin başlangıcıdır, Mesih’in dediği gibi ‘sancıların başlangıcı’.
Alt 08-05-2017
budajored - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
budajored budajored isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Tecrübe Puanı: 10
budajored will become famous soon enough

teşekkürler konuyu sabitliyorum.
Alt 08-05-2017
Eros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Eros Eros isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Tecrübe Puanı: 385
Eros will become famous soon enough

Teşekkürler hocam guzel ve detayli bir konu olmuş
Alt 08-05-2017
Katzfiel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Katzfiel Katzfiel isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Tecrübe Puanı: 429
Katzfiel will become famous soon enough

Alıntı:
Eros´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Teşekkürler hocam guzel ve detayli bir konu olmuş
rica ederim iyi forumlar diler siteyi iyi bir paranormal kaynak yapmak için elimden geleni yapıyorum.

Tag Ekle
mahşerin 4 atlısı

Seçenekler
Stil