Paranormal Kaynaklar & Parapsikoloji Platformu  

Geri git   Paranormal Kaynaklar & Parapsikoloji Platformu > Buda Jo Red Paranormal Kaynaklar Forum Sitesi > Fal & Kehanetler ve Şifacılık > İnsan Psikolojisi

İnsan Psikolojisi İnsan Psikolojisi hakkinda hersey bu bolumde

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler Stil
Alt 08-08-2016
budajored - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
budajored budajored isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Tecrübe Puanı: 10
budajored will become famous soon enough
Standart Hakikatin kavranması açısından Şuur halleri

İlk şuur halinde yani uykuda, Hakikat hakkında hiçbir şey bilemeyiz. Bazı gerçek algılar veya duygular bize gelse bile, rüyalarla karışır ve uyku halinde rüya ile hakikati ayırt edemeyiz.

İkinci şuur halinde, yani uyanık durumdaki uyku halinde, yalnızca izafi (göreceli, duyumlarıma, algılarıma göre- zannıma göre) gerçekliği bilebiliriz ve bundan da izafi şuur kavramı çıkar.

Kendinin şuurunda olma olan üçüncü şuur halinde, kendimiz hakkında tüm hakikati bilebiliriz.

Dördüncü şuur durumunda, yani objektif şuurluluk halinde, her şey (tüm alemler, kainat) hakkındaki tüm gerçeği (HAKİKAT) bilebiliyor sayılırız. “Dünyayı olduğu gibi” inceleyebiliriz. Bu bizden öylesine uzaktır ki, bunun hakkında doğru biçimde düşünemeyiz bile. Objektif şuurluluğun parıltılarının bile, sadece kendinin şuurunda olma halinin tümüyle geliştiği hallerde gelebileceğini anlamaya çalışmalıyız.

Uyku durumunda izafi şuurun parıltılarına sahip olabiliriz. İzafi şuur durumunda, kendinin şuurunda olma halinin parıltılarını edinebiliriz. Fakat kendinin şuurunda olmanın sadece parıltılarına değil, daha uzun sürelerine sahip olmak istiyorsak, bunların kendi kendine gelmeyeceğini, iradi eyleme ihtiyacımız olduğunu anlamalıyız. Bu kendinin şuurunda olma anlarının sıklığının ve süresinin kişinin kendi üzerindeki denetimine bağlı olduğu anlamına gelir. Bu nedenle bu şuur ve iradenin hemen hemen bir ve aynı şey olduğu ya da aynı şeyin farklı yönleri olduğu anlamına gelir.
Alt 08-08-2016
Alihan Alihan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Tecrübe Puanı: 0
Alihan will become famous soon enough

tesekkur ederim hocam
Alt 08-08-2016

Alıntı:
Alihan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
tesekkur ederim hocam
rica ederim iyi forumlar
Alt 08-08-2016
İnterruttore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İnterruttore İnterruttore isimli Üye şimdilik offline konumundadır

İnterruttore konu

Kitapta okuyordum irade - şuur ile ilgili. Olayları yine çektim ve tesadüfen şimdi bu makale karşıma çıktı.
Öncelikle Şuur telkinler sonucu ile gerçekleşir ve irade ile işe koyulur kısa tanımı irade ise olumlu-olumsuzu ayırt etmek.
Rüyada bunu Şuur yönü ile bir telkini görmek, yaşamak mümkündür. Örnek vereyim şahsımda, kendimde çok yaşıyorum Bir şeyi düşündüğüm an direk rüyamda onu görüyor, yaşıyorum (Durugörü) olarak da görülebilir. Ve kısa, kısa gözümü kapattığımda anlamsız işaret göz, kalp, mavi dönen şekilde bir ışık veya beyaz ışık, eski çağlar ile alakalı şeyler görebiliyorum.

Bilinçli yaşayıp, davranırsak herşeyi görmek, görülmeyen, yaşanmayanı rüya aleminde yaşaya biliriz

(Ama velakin rüyada görülen herşey gerçeklik payı bulunduramaz. Rüya ile Cinlerin bir bağı olduğu gibi ancak yorumlamayı bilebilirseniz açıklık kazanır.)

Rüyalar gerçekleri oluştura bilir, rüya diye gördüğümüz gittiğimiz yerleri gerçek zamanda ben buraya gelmiştim gibi demek. Ruhen, ruhun dolaşıp gelmesi ile oluşuyor Parapiskoloji de olduğu gibi astral, lucid halleri. Ancak bilinçli olursak anlam kazanır.

Güzel bir makale ve konu teşekkürler.

Konu İnterruttore tarafından (08-08-2016 Saat 11:36 PM ) değiştirilmiştir.
Alt 08-08-2016

Alıntı:
İnterruttore´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kitapta okuyordum irade - şuur ile ilgili. Olayları yine çektim ve tesadüfen şimdi bu makale karşıma çıktı.
Öncelikle Şuur telkinler sonucu ile gerçekleşir ve irade ile işe koyulur kısa tanımı irade ise olumlu-olumsuzu ayırt etmek.
Rüyada bunu Şuur yönü ile bir telkini görmek, yaşamak mümkündür. Örnek vereyim şahsımda, kendimde çok yaşıyorum Bir şeyi düşündüğüm an direk rüyamda onu görüyor, yaşıyorum (Durugörü) olarak da görülebilir. Ve kısa, kısa gözümü kapattığımda anlamsız işaret göz, kalp, mavi dönen şekilde bir ışık veya beyaz ışık, eski çağlar ile alakalı şeyler görebiliyorum.

Bilinçli yaşayıp, davranırsak herşeyi görmek, görülmeyen, yaşanmayanı rüya aleminde yaşaya biliriz

(Ama velakin rüyada görülen herşey gerçeklik payı bulunduramaz. Rüya ile Cinlerin bir bağı olduğu gibi ancak yorumlamayı bilebilirseniz açıklık kazanır.)

Rüyalar gerçekleri oluştura bilir, riya diye gördüğümüz gittiğimiz yerleri gerçek zamanda ben buraya gelmiştim gibi demek. Ruhen, ruhun dolaşıp gelmesi ile oluşuyor Parapiskoloji de olduğu gibi astral, lucid halleri. Ancak bilinçli olursak anlam kazanır.)

rica ederim , ben tesekkur ederim bu guzel cevabin icin , konuyu acarken tahmin etmistim cevap yazacagini
Alt 08-08-2016

İnterruttore konu

Rica ederim, ilgimi çeken konular, hisleriniz yanıltmamış
Alt 08-08-2016
Alihan Alihan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alihan will become famous soon enough

Alıntı:
İnterruttore´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Rüyalar gerçekleri oluştura bilir, rüya diye gördüğümüz gittiğimiz yerleri gerçek zamanda ben buraya gelmiştim gibi demek. Ruhen, ruhun dolaşıp gelmesi ile oluşuyor Parapiskoloji de olduğu gibi astral, lucid halleri. Ancak bilinçli olursak anlam kazanır.)

tesekkurler
Alt 08-08-2016

İnterruttore konu

Alıntı:
Alihan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
tesekkurler
Ricaederim okuduğunuz için.

Seçenekler
Stil