Paranormal Kaynaklar & Parapsikoloji Platformu  

Geri git   Paranormal Kaynaklar & Parapsikoloji Platformu > Buda Jo Red Paranormal Kaynaklar Forum Sitesi > Parapsikoloji & Spiritüalizm > Kayıp Medeniyetler

Kayıp Medeniyetler Kayıp Medeniyetler, Bilinmeyen Uygarliklar, Gizemli Konular , Gizli Medeniyetler, Yokolmus Sehirler hakkinda hersey bu bolumde

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler Stil
Alt 01-03-2018
Katzfiel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Katzfiel Katzfiel isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Tecrübe Puanı: 505
Katzfiel will become famous soon enough
Standart Agarta Ve Gizemli Dört Giriş Kapısı (Dalai Lama)

Budizm kökenli bir kelime olan Agartha, yeraltında var olduğuna inanılan uygarlığa verilen bir isimdir. Başkenti Şambala olan ve ileri teknolojiye sahip bir medeniyet olan bu imparatorluğun kralı, doğu kültürü inanışlarına göre aynı zamanda Dünya’nın da kralı olarak bilinir ve Şambala Kralı’nın dünyada temsilcisi vardır. Bazı inanışlara göre bu temsilci “Dalay Lama (Dalai Lama)”dır.

Peki buraya nasıl ulaşabilir, yada gidebiliz, işte bugün sizlere bu konu hakkında bazı bilgiler sunmak istiyorum. Tabiki bu bilgilerin kesinliği yok ama araştırmaktan vazgeçmiyoruz, yanlışları eleyerek gerçeğe ulaşabileceğimize inanıyorum. ( Daha sonra konuyu güncelleyerek bu kapılar hakkında daha fazla bilgi sunmayı düşünüyorum )

Geleneksel olarak Agarta'nın dört girişi vardır: Bir tanesi Giza'daki Sfens'in pençeleri arasında, diğeri Saint-Michel Tepesi'nde, bir üçüncüsü Broceliande Ormanı'ndaki bir yarığın içinde ve ana kapı da Tibet'teki Şamballa'dadır. Kadim Gizemler'de, Argonotlar, Ark (Nuh'un Gemisi) ve Agarta hakkında sırlar çözülmemiş gibidir ve hepsinin de aynı etimolojiye dayandığı görülmektedir: Argha; uzun bir gemi, ve buradan türetilen Agarta: bir yeraltı mabedi anlamına gelir. Bir yeraltı krallığı fikri çok eski olup şüphesiz, tanrılar ile görünmeyen kozmik güçlerin yaşadığı göksel şehirlere karşılık olarak düşünülmüştür. Cehennem fikri ile bir alakası yoktur. Ancak, hem yeraltı krallığı hem de cehennem fikri, dünyanın içindeki ateşin ve ayrıca yeraltı inisiyasyonunun kişileşmesi olan Yunan Mitolojisi'nden Hefaisos ve Vedalar'daki (Vedic) Yavishtha ile ilgilidir.

Konuda adı geçen kapıların güzel ve en mantıklı resimlerini bulmaya çalıştım ama, umarım sizde beğenirsiniz

Giza'daki Sfens'in pençeleri
Mısır'ın başkenti Kahire'de, Gize piramitleri bölgesinde yer alır

Saint-Michel Tepesi
fransa'da normandiya ve bretagne bolgelerinin sınırında bulunur
Not: Eğer bu sıralarda film izlemeye niyetiniz varsa, Terrence Malick’in “To the Wonder” (Aşkın Halleri) filmini izlerseniz Mont Saint-Michel’i yakından görebilirsiniz.

Broceliande Ormanı
Çeşitli söylentiler var, bu konuya detaylı olarak değindiğimde anlatacağım

alintidir.
Alt 01-04-2018
deqaz deqaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Tecrübe Puanı: 0
deqaz konu

Teşekkürler

Tag Ekle
agarta, gizemli dört giriş kapısı

Seçenekler
Stil