Paranormal Kaynaklar & Parapsikoloji Platformu  

Geri git   Paranormal Kaynaklar & Parapsikoloji Platformu > Buda Jo Red Paranormal Kaynaklar Forum Sitesi > Parapsikoloji & Spiritüalizm > Kayıp Medeniyetler

Kayıp Medeniyetler Kayıp Medeniyetler, Bilinmeyen Uygarliklar, Gizemli Konular , Gizli Medeniyetler, Yokolmus Sehirler hakkinda hersey bu bolumde

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler Stil
Alt 08-16-2017
PITUFO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
PITUFO PITUFO isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Tecrübe Puanı: 0
PITUFO konu
Standart Piraha Kabilesi

Amazon ve Brezilya boyunca pek çok küçük, ilkel kabile olmasına rağmen, Piraha kabilesi büyüleyici bir kabile çünkü onların yeryüzündeki diğer insanlarınkinden çok farklı bir dilleri ve kültürleri var. Daha önce de bahsettiğimiz gibi Piraha dili çok garip özelliklere sahip. Dil birkaç ses içeriyor fakat hiçbir renk, sayı veya geçmiş zamana dair kelime mevcut değil. Bazılarınız anı yaşayan Pirahalıların bu tuhaflıklarına basit
diyebilirsiniz. Oysa, onlar komün bir yaşam sürdükleri için saymaya ihtiyaçları yok.

Belirli bir tarihiniz yoksa bir şeylerin kaydını tutmak zorunda değilseniz ve sadece görebildiklerinize inanıyorsanız gereksiz birçok dile ihtiyacınız kalmaz.

Pirahalar genel olarak Batılılardan çok farklılar. Misyonerlerin mesajlarını tüm güçleriyle reddediyorlar ve bizim teknolojimizle hiç mi hiç ilgilenmiyorlar. Liderleri yok ve bizim gibi cinsel takıntıları da yok. İhtiyaç duyulan kaynakları sağlamak için diğer insanlarla ya da kabilelerle cinsel veya duygusal ilişkiler kurmuyorlar. Çok fazla dış temaslarda bulunmadıkları için, bu grup yüzyıllar boyunca değişmeden kalabilmiş.

Bu ilginç kabile ile ilgili şöyle bir belgesel vardı. Türkçe alt yazılısını bulamadım fakat "ben yine de izlemek istiyorum" diyenler için şu köşeye bırakıyorum: [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Tag Ekle
piraha kabilesi

Seçenekler
Stil